Barion Pixel

Felhasználási Tájékoztató

Néhány fontos információ amit a szójaviasz termékekről tudni érdemes

-Az illatviasznak nincs „égési ideje”. A termék folyamatosan veszíti illatának intenzitását, ebből adódóan viaszodat akkor érdemes lecserélni amikor már nem érzed elég intenzívnek az illatát.

-Illatviasz használata közben ne adj vizet a termékhez!

-3 egyszerű trükköt tudunk ajánlani arra hogyan is távolítsd el viaszmelegítődből az illatviaszt:

     -Tedd a fagyasztóba pár percig majd egyszerűen pattintsd ki belőle.

     -Olvaszd pár másodpercig (20-30 másodpercig) így szintén könnyen kipattinthatod a maradékot.

     -Csak töröld ki papír törlővel, vagy más erre alkalmas eszközzel (pl.: zsepi, vattakorong stb.)

Figyelem! Minden esetben óvatosan járj el, hiszen a viaszmelegítővel megégetheted magad.

-Kristályszerű foltok vannak a gyertyádon? Semmi baj. Ez az jelenti, hogy 100% tisztaságú a vásárolt terméked. Ez a jelenség főként akkor lép fel, amikor túl nagy számára a hőingadozás.

Ezek a kis elváltozások nem befolyásolják sem a gyertya minőségét sem az égési folyamatot, sem az illatot. Ez egyszerűen csak egy esztétika elváltozás semmi több 🙂

-A szójaviasz „emlékszik”. Ez azt jelenti, hogy ha nem megfelelően égeted az első alkalommal nem alakul ki a megfelelő viaszmedence, ebből adódóan csak abban a sávban fog tudni égni a késöbbiekben.

Ezt hogyan kerülheted el? Fontos, hogy az első égetés során mindenképp olvadjon meg a viasz az üveg széléig, így elkerülheted ezt a problémát.

-A szójaviasz rendelkezik úgy nevezett érési idővel. Ez azt jelenti, hogy minél régebben készült az adott termék annál intenzívebb lesz az illata. A mi esetünkben, mivel induló vállalkozás vagyunk előfordulhat, hogy nem elég erős a gyertyád illata mikor kézhez kapod. Ez abból adódik, hogy a termékeinket a rendelés megérkezését követően készítjük el, tehát mikor te készhez kapod a csomagodat maximum 4-6 naposak. A megfelelő illat intenzitás érdekében várj pár napot/hetet a gyertya meggyújtásával.

– A nagy hőségben a gyertyák képesek az „izzadásra”. Ez azt jelenti, hogy a tetejére foltokban kiül a szójaolaj, de nyugi ez teljesen természetes, egyszerűen csak töröld le a tetejéről a kiült cseppeket.

-Amikor nem használod gyertyádat zárd vissza rá a kupakot, hiszen így megőrizheted gyertyád illatának intenzitását.

– Mielőtt meggyújtod a gyertyát győződj meg róla, hogy egyenes felületre helyezted e, nincs e huzat a helységben és semmiképp ne legyen éghető dolog a környezetébe.

-Fontos, hogy gyertyáidat ne égesd egyhuzamban túl sokáig, hiszen az üveg túlhevülhet, mely balesethez vezethet.

-A biztonságos gyertyahasználat egyik fő része, hogy nem szabad a kanóc talpáig égetni a gyertyát, mert a hő hatására a kanóc ragasztó elválhat az üvegtől így a kanóc elmozdulhat az üveg széléhez ez pedig hőelosztási problémákhoz vezethet, így fokozódik a balesetek veszélye.

-Hasznos dolog a hővédő alátét, hiszen a felforrósodott üveg kárt tehet bútorod épségében.

-Amíg folyékony halmazállapotban van a gyertyád ( esetleg még ég) NE mozgasd. Az üveg nagyon forró lehet, így fokozott a baleset veszélye.

-Semmiképp se nyúlj a lánghoz és ne használj az eloltáshoz vizet. Egyszerűen csak fújd el a gyertyát vagy a megfelelő eszközzel oltsd el a lángot (Pl.: gyertyaoltó)

-Nem mindenki gondol rá, de a kanócokat gondozni kell. Minden égetés után vágd azt vissza, így biztosítva a következő alkalomhoz a megfelelő láng méretét.

-Amennyiben egy kis kanócmaradvány, esetleg gyufa szál kerül a gyertyádba azt égetés elött távolítsd el.

-A viaszod maradékát semmiképp se öntsd a lefolyóba, hiszen az megszilárdulás után csúnya dugulásokat okozhat.

-Amennyiben a ruhádra vagy más textíliádra csöppent a viasz semmi gond, hiszen nagyon könnyű azt eltávolítani az anyagból. Meleg, szappanos vízzel könnyen kimosható.

-Emberi és állati fogyasztásra nem alkalmas így a kisgyermekektől, háziállatoktól tartsd távol.

-És ami a legfontosabb: SOSE hagyd őrizetlenül a gyertyát égetés során!

-Amennyiben bármi rendellenességet veszel észre a gyertyádon hagyd abba annak használatát és vedd fel velünk a kapcsolatot. Együtt utánanézünk mi lehet a probléma :).